Kupno pierwszego modelu

Kupno nowego modelu to niewątpliwie spore wydarzenie dla wielu osób. Warto, by był to zakup przemyślany – pozwoli to uniknąć niemiłych niespodzianek.

Pierwszy wybór dotyczy tego, czy kupimy model używany, czy nowy. Wszystko ma swoje zalety i wady. Kupując model z drugiej ręki, na pewno cena będzie niższa. Jeśli uda nam się trafić zadbany egzemplarz, z pewnością będziemy zadowoleni. A jeśli to hobby okaże się nie dla nas, zawsze można wszystko odsprzedać z niewielką stratą.

Nowy model także ma sporo plusów. Otrzymując go, mamy pewność, że wszystko będzie działać tak, jak powinno. Możemy także poznać jego zachowanie i w zależności od potrzeb modyfikować go. W modelu używanym często możemy znaleźć luzy, które powodują, że prowadzi się on inaczej niż świeżo kupiony.

Bardzo przydatny podczas kupowania używanego modelu może być znajomy, który „siedzi w temacie”. Niestety częstą praktyką zarówno na Allegro, jak i forach modelarskich jest ukrywanie takich wad jak poprzekręcane gwinty itp. Kupując na odległość nie jesteśmy w stanie tego wykryć, ale już przy odbiorze osobistym takie wady można łatwo zlokalizować.

Co powinniśmy zrobić po otrzymaniu modelu? Sensownym rozwiązaniem wydaje się być rozkręcenie go na części. Pozwoli to nauczyć się jego budowy i wyeliminować np. niedokręcony śrubki, co zdarza się nawet w modelach kupowanych w sklepie.

Na dzisiaj tyle, będą się ukazywać kolejne wpisy dla początkujących. 🙂

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: